Симина 19, 11000 Београд, Србија; // телефон:+381 11 30 32 125; факс:+381 11 263 43 48;

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ЕКИПА ЦРВЕНОГ КРСТА СРБИЈЕ

27.09.2022

Црвени крст Србије, 23. и 24. септембра, организовао је Државно такмичење екипа прве помоћи и реалистичког приказа повреда, стања и обољења. Такмичење у реалистичком приказу одржало се у згради Црвеног крста Србије, док је такмичење у првој помоћи одржано у оквиру манифестације ''Сајам спорта'' на Ади Циганлији.

За тему овогодишњег такмичења опредељена је прва помоћ код повреда у спорту. Такмичење се одржало под покровитељством Министарство здравља Републике Србије, а у партнерству са Спортским савезом Србије и Олимпијским комитетом Србије који су додатним садржајима обогатили манифестацију. Компанија Decathlon Srbija се придружила у креирању малих спортских изазова за наше волонтере. Компаније ВодаВода и Coca-Cola обезбедиле су освежење за учеснике у виду својих производа, док су чланице Serbian Cheerleading and Cheerdance Federation својим наступом увеличале церемонију отварања такмичења.

Учесницима и гостима такмичења обратили су се председник Црвеног крста Србије проф. др Драган Радовановић и др Александра Влачић в.д. директора Управе за биомедицину Министарства здравља.

На такмичењу је учествовало 13 екипа реалистичког приказа, 14 екипа подмлатка и 15 екипа омладине из свих крајева Републике Србије. Своје знање показало је и 7 екипа најмлађих ''петлића'' који су ревијално наступали. Поред 255 такмичара, у организацији догађаја учествовало је још исто толико волонтера, те је сама манифестација окупила преко 600 волонтера и професионалаца Црвеног крста.

Такмичари су своје знање из прве помоћи могли да прикажу на различитим исценираним незгодама у спорту попут незгоде на кошаркашкој и одбојкашкој утакмици, незгоде на веслачком купу и тренингу гимнастике, а сви такмичари оцењени су и у мерама реанимације.

У категорији омладине прво место освојила је екипа Црвеног крста Старог града, друго место припало је екипи Црвеног крста Палилула, а треће место заузела је екипа Црвеног крста Новог Сада.

У категорији подмлатка победила је екипа Црвеног крста Палилула, друго место заузела је екипа Црвеног крста Вождовца, а екипа из Црвеног крста Старог града била је трећепласирана.

У категорији реалистичког приказа повреда, стања и обољења победник државног такмичења је екипа Црвеног крста Ужица, друго место заузела је екипа Црвеног крста Старог града, а треће екипа Црвеног крста Крагујевца.